Dane techniczne

Opis budynku

Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, z których każdy posiada osobne wejście i garaż. Należy do kolekcji projekty domów nowoczesnych. Charakter budynku akcentują drewniane okładziny oraz przeszklone balustrady balkonów, które zestawiono z jasnym tynkiem. Całość dopełnia płaska dachówka w kolorze antracytowym. Ciekawym detalem, przełamującym płaszczyznę dachu są prostokątne lukarny. Wysunięcie garaży na elewacji frontowej pozwoliło na stworzenie balkonów na piętrze, które osłaniają wejścia do budynku. Wnętrze prezentuje funkcjonalny układ użytkowy. Prezentowany projekt domu jednorodzinnego jest idealny, dla osób ceniących elegancję i wygodę użytkowania.

Parter

Parter w każdym lokalu stanowi otwartą strefę dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią. Szerokie otwarcie na ogród pięknie doświetla przestrzeń domu, łącząc go z naturalnym otoczeniem. Taras powiększa część wypoczynkową, oferując mieszkańcom relaks na świeżym powietrzu. Układ funkcjonalny kuchni zaprojektowano w kształcie litery „U”. Można tu zaaranżować długi blat roboczy i praktycznie rozplanować strefy do pracy. Na parterze znajduje się łazienka z prysznicem. Z wiatrołapu dostępne jest zaplecze gospodarcze: garaż oraz kotłownia na paliwo stałe.

Poddasze

Na poddaszu w każdym lokalu zaprojektowano po cztery pokoje, z dostępem na balkon. Duże drzwi zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń, a wysoka ścianka kolankowa znacząco podnosi funkcjonalność pokoi. Jeden z pokoi w zależności od potrzeb domowników można zaaranżować na gabinet lub bibliotekę. Dla wygody mieszkańców w łazience przewidziano wannę oraz prysznic.

Powierzchnie, wymiary, energooszczędność

Powierzchnia netto domu bez kotłowni, garażu 100,47 m2
Powierzchnia garażu 17,95 m2
Powierzchnia kotłowni 4,09 m2
Powierzchnia zabudowy 85,54 m2
Powierzchnia podłóg 129,03 m2
Powierzchnia całkowita 165,52 m2
Kubatura 603,88 m3
Wysokość budynku 8,58 m
Powierzchnia dachu 113,85‬ m2

Konstrukcja oraz propozycje materiałowe zastosowane w projekcie:

- ściany: pustak ceramiczny 25 cm Wienerberger Porotherm, styropian 20 cm, tynk silikonowy
- strop: płyta żelbetowa
- ścianka kolankowa: 140 cm
- dach: dwuspadowy, nachylenie 35 st., więźba drewniana, dachówka
- kocioł: gazowy (opcja)
(Dodatkowo do projektu dołączamy GRATIS projekt instalacji gazowej, który umożliwia zmianę sposobu ogrzewania domu na gazowy.)
- ogrzewanie podłogowe: zastosowano w następujących pomieszczeniach: PARTER: Wiatrołap (1), Hol (3), Salon (5), Kuchnia (6), Łazienka (7), Wiatrołap (9), Hol (11), Salon (13), Kuchnia (14), Łazienka (15); PODDASZE: Łazienka (4), Łazienka (10)

EUco+w 39,64 [kWh/(m2*rok)]
EP (paliwo stałe - ekogroszek) 85,58 [kWh/(m2*rok)]
EP (gaz) 72,38 [kWh/(m2*rok)]
EP (paliwo stałe - pellet) 27,28 [kWh/(m2*rok)]
Uściany zgodny z WT 2021 0,142 W/(m2*K)
Udachu zgodny z WT 2021 0,123 W/(m2*K)